BANK MILLENNIUM

//BANK MILLENNIUM

BANK MILLENNIUM

Bank Millennium

Tradycyjny bank oferujący nowoczesne rozwiązania.

Historia, misja i cel Banku Millennium

Bank Millennium jest ogólnopolskim bankiem. Oferuje swoje usługi za pomocą sieci oddziałów, indywidualnych doradców mobilnych oraz bankowości elektronicznej. Główną misją banku jest tworzenie nowoczesnej instytucji.

Dzięki wieloletniej praktyce i doświadczeniu przy obsłudze swoich klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw, na bieżąco unowocześnia i ulepsza jakość obsługi oraz sam dostęp do wszystkich swoich produktów. Dzięki swoim spółkom zależnym i firmom, z którymi współpracuje, Bank Millennium od wielu lat prowadzi działalność na wszystkich możliwych rynkach finansowych. Zapewnia tym swoim klientom kompleksowe usługi w ramach jednej instytucji.

Bank stanowi centrum Grupy Banku Millennium. W jej skład wchodzą: Millennium Leasing, Millennium Dom Maklerski oraz Millennium Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Siedziba banku znajduje się w Warszawie sama instytucja zatrudnia ponad 6000 ludzi. Kadra banku jest wysoko wykwalifikowana, dlatego też sama jakość obsługi jest na bardzo wysokim poziomie.

Władze Banku Millennium

W zarządzie Banku Millenium znajdują się osoby z bogatym doświadczeniem i wieloletnią praktyką w dziedzinie finansów. Prezesem Zarządu jest Joao Bras Jorge. Swoja karierę zawodową rozpoczął jako makler giełdowy. Następnie z biegiem lat zajął się bankowością inwestycyjną zajmując stanowisko członka zarządu banku inwestycyjnego. Przed przyjazdem do Polski kierował Pionem Klientów Bankowości Detalicznej Millennium BCP. Stanowisko Wiceprezesa zarządu należy do Fernando Bicho. Jest osobą posiadającą doświadczenie w sektorze Pionu Finansowego. Kolejnymi osobami zarządzającymi są: Wojciech Haase, Andrzej Gliński, Maria Jose Campos oraz Wojciech Rybak. Dzięki swojemu doświadczeniu tworzą nowoczesny bank, który jest kierowany do każdej grupy klientów.

Historia powstania Millennium Banku

Bank Millennium powstał w roku 1989. Był jednym z pierwszych polskich banków z prywatnym kapitałem. Po przeprowadzonej pierwszej emisji akcji w 1990 roku, stał się bankiem prywatnym. Koncentrował się na współpracy z klientami korporacyjnymi. Jako pierwszy bank w Polsce wydał kartę płatniczą VISA dla klientów firmowych oraz działał w zakresie leasingów.

Dzięki szybkiemu rozwojowi zasłużył na miano banku uniwersalnego. Ważnym elementem tego procesu było połączenie się z Bankiem Gdańskim S.A. Miało to miejsce w 1997 roku, powstał BIG Banku Gdańskiego S.A. W roku 1998 bank uruchomił nowoczesną sieć obsługi klientów indywidualnych.

Od roku 2003 działa pod nazwą Bank Millenium i jak wcześniej było wspomniane, skupia się nad dostarczeniem uniwersalnych usług i produktów finansowych wszystkim segmentom. Bank jest dostępny w większości miejscowości w Polsce. Działa za pomocą nowoczesnych sieci placówek, bankowości internetowej, aplikacji mobilnych oraz za pomocą infolinii. Wszyscy pracownicy banku są kompetentną kadrą, w której brak profesjonalizmu nie istnieje.

Konta Banku Millennium

Bank Millennium ma w swojej ofercie konta przeznaczone dla osób indywidualnych, jak i firmowych. Oprócz tradycyjnych rachunków prowadzonych w polskiej walucie, oferuje także konto dla EUR, GBP, CHF i USD. Obecnie największym zainteresowaniem wśród klientów indywidualnych cieszy się Konto 360° oraz Dobre konto.

Konta w Banku Millenium są odpowiednio dopasowywane do oczekiwań i możliwości klienta. Do każdego z rachunków wydawana jest karta debetowa. Zakładając konto w Banku Millennium zyskujesz dostęp do nowoczesnej bankowości mobilnej i internetowej. Posiadając rachunek bankowy dodatkowo otwierasz sobie drogę do skorzystania z innych ofert banku na preferencyjnych warunkach.

Oszczędzanie z Bankiem Millennium

Bank Millenium posiada również wiele możliwości dla oszczędzających. W swojej ofercie posiada konta oszczędnościowe dla klientów indywidualnych i firmowych, lokaty krótkoterminowe i długoterminowe. Istnieje możliwość prowadzenia ich w różnych walutach. A także jako jeden z nielicznych posiada indywidualne konto emerytalne, dzięki któremu zyskasz dostatnie życie seniora.

Kredyty i pożyczki Banku Millennium

Oferta dotycząca kredytów i pożyczek w Banku Millenium jest bardzo szeroka. Bank posiada kredyt dla każdej grupy swoich klientów. Oferuje kredyty gotówkowe, limity w koncie, karty kredytowe, kredyty konsolidacyjne, mieszkaniowe, hipoteczne, a także pożyczkę pod aktywa. Do każdego klienta podchodzi indywidualnie po to, aby dopasować ofertę do jego możliwości finansowych.

Oceń ten wpis
2018-07-17T03:57:23+00:00 7 września 2017|Bez kategorii|Możliwość komentowania BANK MILLENNIUM została wyłączona