BANK PEKAO SA

Strona główna » BLOG » BANKI » BANK PEKAO SA

BANK PEKAO SA

Bank Pekao SA

Solidny bank z długą tradycją na Polskim rynku.

Bank Pekao SA i jego początki na polskim rynku bankowym

Bank Pekao SA funkcjonuje na polskim rynku od 88 lat. Jest jedną z najstarszych i największych instytucji finansowych w Europie. Założony został 17 marca 1929 roku. Działał wtedy jako komercyjny bank państwowy w formie spółki akcyjnej. W latach 1999 – 2017 bank ten był kontrolowany przez UniCredit. W roku 1999 Ministerstwo Skarbu Państwa wybrało inwestora UniCredit Italiano S.p.A. oraz Allianz AG. Dzięki temu Bank Pekao SA został członkiem międzynarodowej grupy bankowej. W roku 2016 akcje banku posiadane przez UC zostały wystawione na sprzedaż. Pod koniec roku 2016 Powszechny Zakład Ubezpieczeń i Polski Fundusz zakupią prawie 33% akcji Banku Pekao. UniCredit za ponad 15 lat bycia akcjonariuszem banku zyskał wiele miliardów polskich złotych. Dnia 7 czerwca 2017 roku nastąpił rebranding banku oraz powrót do powszechnie rozpoznawalnego logo z żubrem. Grupę banku Pekao SA tworzą instytucje finansowe i niefinansowe. Oferują one szeroki zakres usług bankowych w Polsce dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Dzięki temu Bank Pekao SA jest bankiem niezwykle elastycznym i nosi miano banku uniwersalnego.

Misja banku Pekao SA

Bank Pekao świadczy usługi dla każdego rodzaju klienta. Jego strategią, aby świadczone przez niego usługi były na jak najwyższym poziomie jest odpowiednia segmentacja klienta. W przypadku klienta indywidualnego, wydzielone są segmenty klientów detalicznych, zamożnych oraz bankowości prywatnej. Dla tych grup zostało dostosowane odpowiednie modele biznesowe. Obejmują one określone zakresy usług, a także ofertę. Klienci korporacyjni oraz małe i mikro przedsiębiorstwa są podzielone ze względu na wysokość obrotów jakie osiąga firma. Klienci obsługiwani są przez wykwalifikowanych doradców, co zapewnia wysoką jakość obsługi.

Władze Banku Pekao SA

Zarząd banku liczy kilku członków. Zostali oni powołani przez Radę Nadzorczą na okres 3 lat. Osoby te dbają o dobre imię banku oraz efektywność w swoich działaniach. Podstawą jest profesjonalizm, wiarygodność i zaufanie.

Zarząd Banku Pekao S.A. to:

  • MICHAŁ KRUPIŃSKI, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A. kierujący pracami Zarządu
  • ANDRZEJ KOPYRSKI, Wiceprezes Zarządu Banku, nadzoruje działalność Pionu Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej
  • TOMASZ KUBIAK, Wiceprezes Zarządu Banku, nadzoruje działalność Pionu Finansowego
  • MICHAŁ PIOTR LEHMANN, Wiceprezes Zarządu Banku, nadzoruje działalność Pionu Logistyki i Zaopatrzenia
  • MAREK LUSZTYN, Wiceprezes Zarządu Banku, nadzoruje Pion Zarządzania Ryzykiem
  • TOMASZ STYCZYŃSKI, Wiceprezes Zarządu Banku, nadzoruje działalność Pionu Małych i Średnich Przedsiębiorstw
  • MAREK TOMCZUK, Wiceprezes Zarządu Banku, nadzoruje działalność Pionu Bankowości Detalicznej

Bank Pekao S.A. zajmuje wiodące miejsce w polskiej bankowości. W sposób niezwykle aktywny dąży do osiągnięcia jak najlepszych wyników w tej dziedzinie. Stara się, aby stali i nowi klienci darzyli go zaufaniem oraz do tego aby stał się dla nich bankiem pierwszego wyboru.

Konto w Banku Pekao SA

Bank Pekao SA  w swojej ofercie posiada wiele kont osobistych. Dopasowane są one do każdego klienta indywidualnie, po to aby zapewnić jak najwyższe zadowolenie klienta. Dodatkowo do rachunku wydawana jest karta debetowa oraz możliwość korzystania z nowoczesnej bankowości internetowej i mobilnej. Doradca banku pomoże wybrać rachunek odpowiedni dla każdego klienta. W ofercie znajdujemy tradycyjne rachunki oraz konta prowadzone w walucie obcej.

Oszczędzaj z Bankiem Pekao SA

Bank w do każdego klienta podchodzi w sposób indywidualny. Dowodem na to są produkty oszczędnościowe. W ofercie Pekao SA znajdujemy zarówno konta oszczędnościowe jak i lokaty z negocjowanym oprocentowaniem. Wszystko zależy od determinacji w działaniach klienta.

Kredyty i pożyczki Pekao SA

Dla każdego banku produkty kredytowe są priorytetem. Dlatego starają się, aby te produkty były jak najbardziej atrakcyjne dla klienta. W banku Pekao SA znajdujemy kredyty dla każdego. Oferuje zarówno szybkie pożyczki gotówkowe, kredyty, konsolidacje oraz mieszkaniówki. Zapewnia wysoką jakość obsługi i jak najlepsze warunki.

Oceń ten wpis
2018-07-17T03:55:43+00:00 28 września 2017|Bez kategorii|Możliwość komentowania BANK PEKAO SA została wyłączona