BANK POCZTOWY

//BANK POCZTOWY

BANK POCZTOWY

Bank Pocztowy

Bank stworzony z myślą o wygodzie klienta.

Bank Pocztowy i jego historia

Bank Pocztowy S.A. jest bankiem uniwersalnym, świadczącym usługi zarówno klientom indywidualnym jak i mikro- i małym przedsiębiorstwom. Bank swoją działalność rozpoczął w roku 1990 w Bydgoszczy. Najważniejszym elementem było zachowanie tradycji bankowości pocztowej w Polsce. Niegdyś Bank Pocztowy był bankiem rozliczeniowym, skupiającym się głównie na obsłudze samorządów i przedsiębiorstw.

Z biegiem czasu, w swojej ofercie umieszczał coraz więcej usług dla klientów detalicznych. Za pomocą Poczty Polskiej oraz własnych oddziałów zaczął docierać do większego grona klientów. Od roku 1999 w urzędy pocztowe w pełni obsługiwały konta osobiste GIRO, oprócz tego w ramach konta wydawana była karta Visa Electron. Kolejnym krokiem było rozszerzenie oferty rachunków osobistych, początkowo konto GIRO zostało podzielone na Giro Nestor i Giro Standard. Następnie w roku 2005 funkcjonowały one pod nowymi nazwami : Pocztowe Konto Nestor i Pocztowe Konto Standard. Od roku 2006 z mocą podpisanej umowy z Poczta Polską, urzędy w pełni mogły obsługiwać klientów Banku Pocztowego oraz pozyskiwać nowych klientów.

Bank Pocztowy jest pierwszym bankiem polskim, który zaoferował darmowe konta osobiste. Ten manewr spowodował zwiększenie liczby klientów banku, co dało większe możliwości poszerzania oferty banku i kierowania jej do różnych grup wiekowych.

Misja i cele banku

Bank Pocztowy razem z Poczta Polską mają aspracje na stworzenie silnej grupy finansowej na polskim rynku. Jest bankiem dostępnym w każdym mieście w Polsce i na wsiach. To daje mu przewagę i dzięki temu jest bezkonkurencyjny. Bank Pocztowy oferuje swoje usługi na terenie całej Polski. Posiada ponad 300 placówek oraz działa za pomocą punktów pocztowych.

Strategią banku jest również zapewnienie swoim klientom szybkiej, bezpiecznej oraz nowoczesnej bankowości cyfrowej (EnveloBank). Ta nowa marka zadebiutowała na polskim rynku 27 września 2017 roku.

Bank Pocztowy pragnie być aktywnym w sferach e-administracji, uczestniczyć w programach rządowych, a także społecznych.

Zarząd Banku Pocztowego

Bank Pocztowy jest tworzony przez osoby posiadające wieloletnie doświadczenie w dziedzinie finansów.

W zarządzie zasiadają:

  • Sławomir Zawadzki – Prezes Zarządu Banku Pocztowego S.A.;
  • Robert Kuraszkiewicz – Wiceprezes Zarządu Banku Pocztowego S.A.;
  • Jerzy Konopka – Członek Zarządu Banku Pocztowego S.A.

Ten polski bank w sposób profesjonalny i indywidualny podchodzi do swoich klientów. Zapewnia im najwyższą jakość oferowanych usług. Klienci ufają mu, dlatego bardzo często decydują się na to by Bank Pocztowy był bankiem pierwszego wyboru.

Rachunek osobisty w Banku Pocztowym

Bank Pocztowy w swojej ofercie posiada konta osobiste za 0 złotych. Bliskie Konto Pocztowe jest nowoczesnym rachunkiem osobistym, które daje możliwość bezpłatnej wypłaty pieniędzy w każdym miejscu w Polsce. Dostępne jest również Pocztowe Konto Bez Ograniczeń, z którego można korzystać w ramach miesięcznego pakietu w wysokości 15 zł i wypłacać środki z każdego bankomatu w Polsce oraz wykonywać przelewy bez limitu.

Oszczędzanie w Banku Pocztowym to czysty zysk

Bank Pocztowy to również dobra oferta oszczędnościowa. Proponuje swoim klientom konto oszczędnościowe za bezwarunkowe 0 złotych. Oprocentowanie jest zależne od kwoty, która znajduje się na rachunku (od 0,40% do 1,00%). Również oferta lokat jest bardzo ciekawa. W ofercie bank posiada zarówno lokaty krótko- jak i długoterminowe z gwarantowanym zyskiem nawet do 5%.

Kredyt w Banku Pocztowym

Najważniejszym produktem banku jest kredyt gotówkowy. Charakteryzuje go szybkość oraz brak formalności. Jest on udzielany na dowolny cel nawet do 100 000 złotych. W ofercie Bank Pocztowy posiada również kredyt konsolidacyjny, mieszkaniowy, w koncie oraz pożyczkę hipoteczną. Każda z ofert jest dopasowywana w sposób indywidualny przez odpowiednio wyszkolonych doradców.

Oceń ten wpis
2018-07-17T03:55:50+00:00 18 października 2017|Bez kategorii|Możliwość komentowania BANK POCZTOWY została wyłączona