BANK ZACHODNI WBK

//BANK ZACHODNI WBK

BANK ZACHODNI WBK

Bank Zachodni WBK

Bank z super ofertą kredytów, kont i lokat.

Załóż Konto Jakie Chcę i zyskaj:

0 zł za prowadzenie konta

0 zł za przelewy internetowe

0 zł za wypłaty z bankomatów BZ WBK

oraz to co sobie życzysz (zwroty za rachunki, wysokie oprocentowanie oszczędności i wiele więcej)

Załóż Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj:

0 zł za prowadzenie konta (jeśli opłacasz z niego składki)

0 zł za 25 przelewów internetowe

0 zł za wypłaty i wpłaty w bankomatach i wpłatomatach BZ WBK

0 zł za prowadzenie dodatkowego konta walutowego (W EUR, USD lub GBP)

oraz wiele więcej

Historia Banku BZ WBK

Bank Zachodni WBK powstał w wyniku połącznia Banku Zachodniego S.A. z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym S.A. w roku 2001. W kwietniu 2011 roku BZ WBK dołączył do Grupy Santander. Obecnie Grupa ta jest głównym udziałowcem w banku. Kolejnym bankiem jaki dołączył, był Kredyt Bank. W efekcie Bank Zachodni WBK stał się jednym z największych polskich banków. Od wielu lat osiąga ogromne zyski ze sprzedaży swoich produktów. Bank ten uznawany jest za bezkonkurencyjny pod względem nowoczesnych rozwiązań na rynku finansowym. Jako pierwszy w Polsce zaczął wydawać karty z mikroprocesorem oraz karty umożliwiające wykonywanie transakcji zbliżeniowych. Bank posiada w swojej ofercie również najnowocześniejszą bankowość mobilną. Klienci za jej pomocą mogą wykonywać przelewy na telefon, wypłaty z bankomatu bez konieczności użycia karty oraz płatności faktur przez zeskanowanie kodu QR.

BZ WBK jest bankiem innowacyjnym, który świadczy usługi finansowe na najwyższym poziomie. Jest bankiem uniwersalnym, ponieważ kieruje swoje produkty zarówno do klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych.

Bank działa według strategii „Bank Jaki Chcesz”. Koncentruje się na rozpoznawaniu potrzeb klientów, po to by oferować im produkty dopasowane do ich wymagań.

Misja Banku Zachodniego WBK

Najważniejszym celem BZ WBK jest pomoc klientom w ich rozwoju i pełnej świadomości z posiadanych produktów bankowych. Chce być najlepszym bankiem detalicznym oraz biznesowym. Stara się dbać o swoich pracowników oraz klientów po to by stać się instytucją zaufania publicznego.  Działa według sześciu motywów. Na pierwszym miejscu jest satysfakcja klienta. Całą swoją uwagę poświęca klientowi. Bank ten również bezustannie pracuje nad swoim rozwojem stosując innowacyjne rozwiązania.  Jego siła wynika z solidnego i odpowiedzialnego podejścia do projektu, w którym zaangażowanie dało przewagę na polskim rynku bankowym. Również odpowiednie przywództwo i etyka ogrywa ważna rolę, nadają dzięki temu odpowiedni kierunek.

Zarząd Banku Zachodniego WBK

Aby bank odnosił sukcesy, potrzebni są ludzie potrafiący w odpowiedni sposób kierować i zarządzać nim. Bank BZ WBK tworzą ludzie, którzy posiadają bogate doświadczenie w sektorze finansowym. Reprezentanci Banku Zachodniego WBK:

 • Michał Gajewski – Prezes Zarządu Banku Zachodniego WBK;
 • Andrzej Burliga – Wiceprezes Zarządu Banku Zachodniego WBK zarządzający Pionem Zarządzania Ryzykiem;
 • Michael McCarthy – Wiceprezes Zarządu Banku Zachodniego WBK zarządzający Pionem Bankowości Biznesowej i Korporacyjnej;
 • Marcin Prell – Członek Zarządu Banku Zachodniego WBK zarządzający Pionem Prawnym i Zapewnienia Zgodności;
 • Mirosław Skiba – Wiceprezes Zarządu Banku Zachodniego WBK zarządzający Pionem Bankowości Detalicznej;
 • Feliks Szyszkowiak – Wiceprezes Zarządu Banku Zachodniego WBK zarządzający Pionem Transformacji Cyfrowej;
 • Juan de Porras Aguirre – Wiceprezes Zarządu Banku Zachodniego WBK zarządzający Pionem Globalnej Bankowości Korporacyjnej;
 • Maciej Reluga – Członek Zarządu Banku Zachodniego WBK zarządzający Pionem Zarządzania Finansami, Główny Ekonomista Banku;
 • Dorota Strojkowska – Członek Zarządu Banku Zachodniego WBK zarządzający Pionem Partnerstwa Biznesowego;
 • Carlos Polaino Izquierdo – Członek Zarządu Banku Zachodniego WBK zarządzający Pionem Rachunkowości i Kontroli Finansowej;
 • Artur Chodacki – Członek Zarządu Banku Zachodniego WBK zarządzający Pionem Bankowości Małych i Średnich Przedsiębiorstw;
 • Arkadiusz Przybył – Członek Zarządu Banku Zachodniego WBK zarządzający Obszarem Dystrybucji Detalicznej w Pionie Bankowości Detalicznej;

Bank zapewnia klientom swoją pomoc za pośrednictwem największej sieci oddziałów i placówek partnerskich oraz elektronicznych kanałów dostępu (bankowości internetowej i mobilnej). Zapewnia im indywidualną opiekę, przez co często staje się bankiem pierwszego wyboru.

Rachunek w BZ WBK

BZ WBK posiada w swojej ofercie rachunki osobiste kierowane  do klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych. W ofercie prezentuje tradycyjne konta prowadzone w złotówkach  np.: Konto Jakie Chcę, Konto <20, Konto VIP) oraz konta walutowe. Obligatoryjnie do rachunku jest wydawana karta debetowa oraz możliwość korzystania z nowoczesnej bankowości internetowej oraz mobilnej.

Oszczędzanie z Bankiem Zachodnim WBK

Bank ten prezentuje również atrakcyjne produkty oszczędnościowe. Posiada rachunki oszczędnościowe oraz lokaty. Usługi te charakteryzują się wysokim zyskiem, który w naturalny sposób zdobywa zadowolenie klienta oraz chęć korzystania z innych produktów banku.

Kredyty w BZ WBK

Najlepszym produktem jaki oferuje BZ WBK jest kredyt gotówkowy. Bank oferuje również pożyczki od 18 lat. Pracownicy banku w sposób indywidualny dopasowują ten produkt do możliwości danego klienta. Kredyty w banku posiadają atrakcyjne oprocentowanie oraz niską prowizję.

Oceń ten wpis
2018-07-17T03:56:00+00:00 30 września 2017|Bez kategorii|Możliwość komentowania BANK ZACHODNI WBK została wyłączona