CREDIT AGRICOLE

//CREDIT AGRICOLE

CREDIT AGRICOLE

Bank Credit Agricole

Nowoczesna i atrakcyjna oferta wielu produktów kredytowych i oszczędnościowych.

Credit Agricole i jego historia

Bank Credit Agricole jest siecią francuskich banków spółdzielczych. W roku 1990 sieć ta przekształciła się w międzynarodową grupę bankową Credit Agricole. Swoją działalność bank ten rozpoczął 23 lutego 1885 roku. Powstała wtedy pierwsza kasa lokalna. W pierwszych latach swojej działalności bank ten skupiał się tylko na udzielaniu pożyczek na krótkie okresy. Później oferta rozszerzała się o pożyczki na dłuższe terminy, umożliwiając jednocześnie rolnikom zakupu sprzętu do prowadzenia rolnictwa. Mimo, że oferta kierowana była do tak wąskiej grupy klientów – rolników, firma nie poniosła żadnych strat. Wręcz przeciwnie. Sieć prężnie rozwijających się placówek była otwarta na klienta z każdej grupy społecznej. Działalność z biegiem czasu została rozszerzona dla przemysłu rolno- spożywczego dla klientów indywidualnych.

W tak zwanym międzyczasie, Krajowa Kasa Kredytu Rolnego przekształciła się z Credit Agricole SA, w skrócie CA SA. Powoli zwiększała zakres swojej działalności na rynkach finansowych. Wszedł na rynek krajowy i zagraniczny. Dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu z biegiem lat stał się bankiem oferującym produkty finansowe kierowane do każdego klienta. Bank CA SA obecnie jest bankiem uniwersalnym i niezwykle elastycznym.

Grupę Bankowa Credit Agricole SA tworzą spółdzielcze kasy regionalne. W Polsce bank jest właścicielem Grupy:

 • Credit Agricole Bank Polska;
 • Lucas Finanse;
 • Europejskiego Funduszu Leasingowego;
 • Credit Agricole Ubezpieczenia na Życie;
 • Banku Inwestycyjnego Calvon.

Struktura organizacyjna banku CA SA oraz jego strategia

Organizacja Credit Agricole jest podzielona na trzy poziomy. Dzieli się na kasy lokalne, kasy regionalne, w skład których wchodzą oddziały banku oraz spółki. Z punktu widzenia banku to kasy regionalne.

Głównym celem banku jest ciągłe umacnianie Credit Agricole na rynku finansowym. Misją banku jest budowa najlepszego, największego banku uniwersalnego. Bank chce osiągać, poprzez pozyskiwanie i zatrzymanie jak największej liczby klientów i budowanie z nimi wieloletnich relacji. Ważne jest, aby w sposób profesjonalny i indywidualnie dopasowany sposób dotrzeć do klienta w wzbudzić w nim zaufanie. Po to aby czuł się bezpiecznie w banku, któremu powierzył swoje pieniądze.

Osoby kierujące bankiem Credit Agricole

Aby stworzyć bank godny zaufania, potrzebna jest grupa ludzi umiejących w odpowiedni sposób kierować danym projektem tak, aby osiągnął sukces. Osoby zasiadające w zarządzie banku posiadają wieloletnie doświadczenie w dziedzinie bankowości. W godny sposób reprezentują sobą.

Reprezentacja banku:

 • Olivier Constantin, I Wiceprezes Zarządu, Senior Country Officer CA Polska;
 • Beata Janczur, Wiceprezes Zarządu;
 • Piotr Kwiatkowski, Wiceprezes Zarządu;
 • Jędrzej Marciniak, Wiceprezes Zarządu;
 • Jean-Bernard Mas, Wiceprezes Zarządu;
 • Richard Paret, Wiceprezes Zarządu;

Credit Agricole jest bankiem niezwykle elastycznym. Jest również dostępny za pomocą wielokanałowości. Umożliwia dostęp do swoich produktów i usług przez Internet, telefon oraz sieć nowoczesnych oddziałów na terenie całego kraju. Swoją ofertę kieruje do każdej grupy klientów i w sposób indywidualny podchodzą do każdego z nich.

Rachunek osobisty w Credit Agricole

Oferta konta osobistego w banku Credyt Agricole jest kierowana zarówno do klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych. Prezentuje konta dopasowane do każdej grupy wiekowej. Obok tradycyjnych rachunków (1Konto, Prosto Oszczędzające Plus, Prosto Oszczędzające, Prosto Oszczędzające Premium), znajdujemy również konta walutowe. Dodatkowo do rachunku wydawana jest karta debetowa z możliwością korzystania z nowoczesnej bankowości internetowej i mobilnej.

Oszczędzanie z Credit Agricole

Credit Agricole to również możliwość osiągania wysokich zysków za pomocą produktów oszczędnościowych. Oferta prezentuje konta oszczędnościowe w polskiej walucie oraz walucie obcej, a także lokaty krótko i długoterminowe. Korzystając z produktów oszczędnościowych w banku CA klienci tylko zyskują.

Kredyty i pożyczki w Credit Agricole

Credit Agricole to także atrakcyjna oferta kredytowa. Kredyty udzielane są na dowolny cel konsumpcyjny nawet do 150 000 złotych. Doradcy do kwestii kredytu podchodzą bardzo ambitnie. Chcą aby oferta była jak najlepiej dopasowana do możliwości finansowych klienta. W ofercie prezentuje: kredyt gotówkowy, prosto liczony, konsolidacyjny, ratalny i hipoteczny.

Oceń ten wpis
2018-07-17T03:56:22+00:00 28 września 2017|Bez kategorii|Możliwość komentowania CREDIT AGRICOLE została wyłączona