ENVELOBANK

Strona główna » BLOG » BANKI » ENVELOBANK

ENVELOBANK

EnveloBank

Nowy bank na polskim rynku finansowym.

Twórcy nowego polskiego banku oraz jego cel

27 września 2017 roku na polskim rynku finansowym pojawił się nowy bank – EnveloBank. Jest to marka Banku Pocztowego, która ma na celu obsługę klientów aktywnych internetowo, za pomocą swoich cyfrowych kanałów dostępu. EnveloBank w swojej ofercie posiada darmowe konto osobiste, nowoczesną bankowość w technologii RWD, aplikacje mobilną oraz moneyback do przesyłek pocztowych (nawet do 200 zł zwrotu).

Osobami zarządzającymi nowym projektem, jakim stał się Envelo Bank są prezesi zasiadający w zarządzie Banku Pocztowego. Envelo jest bowiem jedną z marek tego banku. Są to ludzie posiadający wieloletnie doświadczenie w dziedzinie bankowości i polskich finansów. Dowodem, jest  choćby sam Bank Pocztowy, który z roku na rok umacnia swoją pozycję w rankingu polskich banków. Prezesem jest Pan Sławomir Zawadzki pełniący funkcję Prezesa Zarządu. Kolejne stanowiska zajmują:

  • Robert Kuraszkiewicz – Wiceprezes Zarządu;
  • Jerzy Konopka – Członek Zarządu;

Głównym celem Envelo Banku jest to aby być bankiem uniwersalnym, dopasowanym do każdej grupy klientów. Przeznaczony jest dla osób ceniących swój czas, którym zależy na szybkim i wygodnym dostępie do swoich środków. Klienci EnveloBanku mają wszystko to dostępne dzięki wygodnemu i nowoczesnemu serwisowi transakcyjnemu. Dopasowuje się on do posiadanego urządzenia elektronicznego. System bankowości internetowej został stworzony w technice RWD. Serwis ten w sposób automatyczny dostosowuje się do ekranu. Klienci również korzystają z tej technologii za pomocą aplikacji mobilnej.

Konta w ofercie EnveloBanku

Bank w swojej ofercie posiada konta osobiste oraz firmowe, do których wydawana jest karta debetowa, a także lokaty i kredyt gotówkowy. Konto w tym banku jest bezpłatne. Za darmo są również przelewy internetowe i co ważne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Aby uniknąć opłaty za kartę wydawaną do rachunku, wystarczy zasilać rachunek kwotą minimum 1000 zł miesięcznie i wykonując jedną transakcje za pomocą karty. Kolejnym produktem, który może zaczyna cieszyć się dużym zainteresowaniem jest moneyback. Działa on w ramach posiadanego konta. Aby z niego skorzystać, wystarczy zrobić zakupy przez Internet za minimum 30 złotych i zapłacić za nie kartą. Kolejnym krokiem jest dokonanie wyboru, w jaki sposób dane zakupy zostaną do potencjalnego klienta dostarczone (chodzi o sposób oferowany przez Pocztę Polską). I w ten sposób można odzyskać nawet do 200 złotych w ciągu roku.

Oszczędności w EnveloBanku

Kolejnym produktem oferowanym przez bank są produkty oszczędnościowe, które są dość interesujące. Na początek Envelo Bank oferuje klientom lokatę mobilną, jedno miesięczną na 1,5% w skali roku. Jest to dość atrakcyjne oprocentowanie, biorąc pod uwagę oferty innych banków. Dostępna jest również lokata internetowa, udzielana na okres 8 miesięcy z gwarantowanym zyskiem do 2,25% w skali roku.

EnveloBank i jego kredyty

W bank oferuje produkty kredytowe i pożyczki od 18 lat. Wygodnym elementem jest wypełnienie samego wniosku na stronie internetowej. Po wprowadzeniu podstawowych danych, kontaktuje się z klientem konsultant bankowy. W rozmowie tej w sposób szczegółowy pracownik razem z klientem dokańcza wniosek i już w kilka minut otrzymuje decyzję kredytową. Na jej podstawie zostaje sporządzana umowa kredytowa. Dla bezpieczeństwa klienta umowę należy podpisać, a przede wszystkim zapoznać się z nią w jednym ze wskazanych przez klienta oddziałów Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego. Kredyt udzielany jest w przedziale od 300 złotych do 100 000 złotych, oczywiście po przeliczeniu zdolności kredytowej klienta, bank ocenia maksymalną kwotę jaką może dany klient otrzymać. Są to znacznie większe sumy niż w przypadku chwilówki przez internet Kredyt udzielany jest na dowolny cel konsumpcyjny, nawet na 10 lat.

Produkty oferowane za pomocą EnveloBanku

Jak już wcześniej było wspomniane, EnveloBank ma na celu bycie bankiem uniwersalnym i elastycznym. Dlatego też w swojej ofercie posiada również coś dla klientów firmowych. Plusem posiadania konta firmowego w tym banku jest to że jest ona za darmo. Jest opłata za kartę, ale można jej łatwo uniknąć wykonują transakcje karta na minimum 300 zł. Dodatkowo przelewy do Urzędu Skarbowego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych są za 0 złotych. Dodatkowym ułatwieniem dla przedsiębiorców jest możliwość opłacania faktur bez wpisywania danych potrzebnych do przelewu. Klient ma do wyboru:

  • przesłanie faktury za pomocą poczty elektronicznej;

lub

  • zrobienie zdjęcia swoim telefonem.

System wtedy automatycznie podstawi dane potrzebne do przelewu i wymusi akceptację. Jest to szybki i łatwy sposób opłacania rachunków bez straty czasu.

EnveloBank jest bankiem internetowym. Dla wielu klientów jest to rozwiązanie bardzo wygodne. Dzięki takim działaniom można zyskać wiele czasu na wykonywanie innych czynności. Samo składanie wniosku o konto osobiste jest bardzo proste i szybkie.

Wystarczy:

  1. Wypełnić wniosek on-line.
  2. Dokonać wyboru podpisania umowy o konto w EnveloBanku: do wyboru klient ma wykonanie przelewu weryfikacyjnego z rachunku, którego jest posiadaczem w innym banku, za pomocą kuriera lub podpisania jej w placówce Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego.

W przypadku kont firmowych umowa podpisywana jest tylko i wyłącznie w oddziale Banku Pocztowego lub Poczty Polskiej.

Envelo Bank dostępny 24 godziny przez 7 dni w tygodniu

Kontakt z bankiem jest również prosty. Jest on dostępy dla swoich klientów bez przerwy za pomocą infolinii i sztabu wyszkolonych i kompetentnych pracowników. Również dodatkową możliwością kontaktu jest skype. Pracownicy starają się udzielić pomocy w szybki sposób, aby zadowolenie klienta było na jak najwyższym poziomie.

Bank ten daje swoim klientom więcej czasu oraz możliwość korzystania z bankowości na najwyższym poziomie.

Oceń ten wpis
2018-07-17T03:56:40+00:00 27 września 2017|Bez kategorii|Możliwość komentowania ENVELOBANK została wyłączona