ING BANK ŚLĄSKI

Strona główna » BLOG » BANKI » ING BANK ŚLĄSKI

ING BANK ŚLĄSKI

ING Bank Śląski

Bank, dla którego ludzie są najważniejsi.

Historia ING Banku Śląskiego, jednego z największych polskich banków

ING Bank Śląski SA jest jednym z banków komercyjnych. Jest też bankiem uniwersalnym, ponieważ świadczy usługi dla klientów indywidualnych oraz firm i instytucji. Zajmuje 5 miejsce na liście polskich banków, oraz 8 pod względem liczby placówek (w II kwartale 2017 roku było ich 374).

ING Bank Śląski powstał jako Bank Śląski w roku 1988 w wyniku wyodrębnienia z NBP. W roku 1991 roku stał się spółką akcyjną, poprzez przekształcenie z banku państwowego. W roku 2001 Bank Śląski połączył się z ING Bank N.V Oddział w Warszawie. Od tego czasu działa pod marką ING Bank Śląski.

ING Bank Śląski od 2001 roku jest w składzie holenderskiej grupy finansowej ING. Jak już wcześniej było wspomniane, ING jest bankiem uniwersalnym. Oferuje produkty takie jak: kredyty hipoteczne, gotówkowe, karty kredytowe, lokaty oraz konta. Wszystko to kierowane jest to klientów indywidualnych, jak i firmowych.

Nazwa ING jest skrótem słów International, the Netherlands, Grup. Polski ING tworzą spółki. Prócz wspomnianego wcześniej ING Bank Śląski w skład wchodzi również spółka Nationale – Nederlanden i wiele innych.

Misja ING Banku Śląskiego

Głównym celem ING jest rozwój i umacnianie swojego miejsca w polskiej bankowości. Stawia na efektywny cross selling swoich usług. Dostęp do świadczonych usług możliwy jest przez całą dobę i cały tydzień. Ta możliwość jest dostępna dzięki szeroko rozwiniętej bankowości elektronicznej i mobilnej.

Sama oferta banku ING Bank Śląski charakteryzuje się innowacyjnością i pomysłowością. Doskonałym przykładem jest konto oszczędnościowe OKO, czyli Otwarte Konto Oszczędnościowe. Było ono w Polsce pierwszym produktem ukierunkowanym na oszczędzanie.

Godni reprezentanci Banku ING

Aby ING Bank Śląski wiódł prym w polskiej bankowości i spełniał zamierzone cele, potrzebni są ludzie z bogatym doświadczeniem w tej dziedzinie. Prezesem Zarządu Banku jest Brunon Bartkiewicz. Pełni on nadzór nad wszystkimi sektorami w banku. Kolejne stanowiska Wiceprezesa Zarządu Banku zajmują:

  • Michał Bolesławski;
  • Joanna Erdman;
  • Michał Giżcki;
  • Bożena Graczyk;
  • Justyna Kesler;
  • Patric Roesink;

ING Bank Śląski inspiruje swoich klientów do podejmowania właściwych decyzji finansowych. Dzięki swojej ofercie i umożliwianiu korzystania z jak najlepszych rozwiązań. Bank ten jest również dostępny zawsze i wszędzie. Klienci banku cieszą się dobra opieką w każdym momencie, a ING dla wielu staje się bakiem pierwszego wyboru, wzbudzając wielkie zaufanie wśród stałych i nowych klientów.

Załóż konto w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski swoją ofertę kieruje do każdej grupy klientów. Przez co stał się bankiem elastycznym i uniwersalnym. Standardowo do każdego RORu wydawana jest karta płatnicza z dodatkową możliwością korzystania z bankowości elektronicznej oraz mobilnej.

Posiada w swojej ofercie konta kierowane do odpowiednich grup wiekowych oraz społecznych. Przykładem jest konto kierowane do młodzieży z przedziału 13-18 z nową bankowością internetową Moje ING i nowoczesna aplikacją mobilną. Konto jest za gwarantowane 0 zł, a karta do konta może być indywidualnie dopasowana wyglądem przez użytkownika. W ofercie znajduje się również konto START, Komfort i wiele innych. Klienci mają również możliwość prowadzenia rachunku w walucie obcej: EUR, USD, GBP.

Oszczędzaj z ING Bankiem Śląskim

Oszczędzanie w ING jest niezwykle bezpieczne i przyjemne. Klient ma do wyboru wiele opcji, tak aby mógł podjąć właściwą decyzję oraz dla własnej wygody.

W ofercie znajdujemy konta oszczędnościowe: Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO), Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus oraz Konto Oszczędnościowe dla Dziecka. W ofercie mamy do dyspozycji również Trenera Finansowego, Smart Saver oraz lokaty (krótko i długoterminowe). Bank daje możliwość oszczędzania swoim klientom w polskiej walucie i walucie obcej.

Kredyty i pożyczki w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski w swojej ofercie posiada również atrakcyjne oferty kredytowe i pożyczkowe. Są one dostępne we wszystkich kanałach banku. Bank w sposób indywidualny potrafi dopasować produkt kredytowy do potrzeb swojego klienta. Robi to, aby zadowolenie klienta było na jak najwyższym poziomie.

Oceń ten wpis
2018-07-17T03:56:51+00:00 26 września 2017|Bez kategorii|Możliwość komentowania ING BANK ŚLĄSKI została wyłączona