Kredyt hipoteczny

/Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny

Własne mieszkanie czy własny dom to coś, o czym marzy wielu z nas. Jest to jeden z najważniejszych wydatków w dorosłym życiu, dlatego należy do niego podejść z głową i wybrać najlepsze rozwiązanie finansowe, które pozwoli sfinalizować ten zakup. Kredyt hipoteczny na zakup dom bądź mieszkania to zazwyczaj jedyna droga do posiadania swojej wymarzonej nieruchomości.

Kredyt hipoteczny jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą kupić dom lub działkę budowlaną. Jest to zobowiązanie długoterminowe, a jego zabezpieczeniem jest dana nieruchomość. Banki dzięki takiemu działaniu gwarantują sobie bezpieczeństwo, iż kredyt zostanie w całości spłacony. Z racji tego, że zazwyczaj kredyty hipoteczne są udzielane na wysokie kwoty kwestia prowizji i oprocentowania jest stosunkowo niska. Często nawet bywa tak, że klienci sami mogą mieć wpływ na koszty za pomocą swoich negocjacji.

Kredyt na dom i mieszkanie

Dla wielu z nas podjęcie decyzji zaciągnięcia kredytu hipotecznego, mieszkaniowego jest niezwykle trudna. Staramy się dokonać jak najlepszego wyboru, by nasz domowy budżet nie został zbyt nadwyrężony. Należy pamiętać, iż zakup domu, mieszkania to inwestycja długoterminowa oraz zastanowić sią przed podpisaniem umowy kredytowej czy będzie nas stać przez ten cały okres na terminowe i w pełnej wysokości spłaty. Ważne jest wybranie jak najlepszej propozycji i dokładne zapoznanie się z umową przed jej podpisaniem. W niej bowiem będą wskazane najważniejsze informacje, takie jak:

  • opłata przygotowawcza;
  • opłata doradcza;
  • prowizja;
  • oprocentowanie;
  • wysokość wkładu własnego;
  • opłata wstępna;
  • ubezpieczenie, w który jasno wskazane jest na wypadek czego jest ono aktywowane
  • inne.

Oprócz tego musimy pamiętać o innych opłatach urzędowych, które są konieczne przy zakupie nieruchomości.

Kalkulator kredytowy hipoteczny

Wiele banków udostępnia gotowe kalkulatory stworzone z myślą o kredytach hipotecznych. Jest to dobre rozwiązanie, które już na początku drogi związanej z zakupem mieszkania albo domu pozwala dowiedzieć się, jakie będą tego koszty. Wystarczy wpisać wartość nieruchomości, kwotę jaką chcemy pożyczyć oraz okres, przez jaki chcemy spłacać ten kredyt. Kalkulator szybko wyliczy, ile wyniesie miesięczna rata. Kalkulator kredytowy to duże ułatwienie dla wielu osób szukających dobrego kredytu mieszkaniowego bądź hipoteki.

Obecnie prawie każdy bank działający na terenie naszego kraju posiada i udostępnia swoim klientom kalkulator kredytowy. Za pomocą tego, jakże pomocnego liczydła wyliczenie raty, minimalnego wkładu, prowizji lub całkowitego kosztu zobowiązania staje się dla potencjalnego klienta niezwykle proste i wygodne.

Wszystkich tych podstawowych informacji można zaczerpnąć za pomocą Internetu, bez konieczności wizyty w oddziale banku. Jednak w przypadku hipoteki dokładne koszty zostaną przedstawione na spotkaniu z doradcą.

Kredyt mieszkaniowy czy hipoteczny?

To zasadnicze pytanie, jakie należy sobie zadać już na etapie planowania zakupu lub budowy nieruchomości. Zaciągniecie kredytu mieszkaniowego bowiem pozwala nam na sfinansowanie takich rzeczy jak: zakup mieszkania, garażu, domu, domku letniskowego, a nawet na wykup mieszkania komunalnego / zakładowego.

Kredyt hipoteczny różni się od niego tym, że za jego pomocą można sfinansować również budowę domu, remont lub modernizację lokalu, zakup działki przeznaczonej pod budowę. Jak widać, hipoteka jest znacznie szerszym pojęciem i daje większą elastyczność.

W obu przypadkach zabezpieczeniem kredytu może być nieruchomość, której on dotyczy.

Oceń ten wpis
2018-07-17T04:02:29+00:00 1 listopada 2017|Bez kategorii|Możliwość komentowania Kredyt hipoteczny została wyłączona