Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób posiadających wiele aktywnych kredytów (dwa i więcej). Jest to wygodna alternatywa połączenia ich w jeden kredyt i posiadanie tylko jednej raty. W zależności od zdolności kredytowej klienta istnieje często możliwość dobrania dodatkowej kwoty na dowolny cel konsumpcyjny, prócz połączenia wszystkich zobowiązań w jedno.

Cały proces wygląda tak, że pracownik banku z raportu BIK wyciąga informacje dotyczące kredytów, które dany klient chce skonsolidować (połączyć w jeden), dokładnie wylicza kwotę do zamknięcia zobowiązania lub zobowiązań oraz dolicza do tej sumy kwotę, którą zainteresowany chce przeznaczyć na dowolny cel. Po uzyskaniu pozytywnej informacji od bankowych weryfikatorów (analityków), klient podpisuje umowę kredytową i po kolejnej weryfikacji umowy i przekazanych dokumentów kredyt gotowy jest do wypłaty. W pierwszej kolejności spłacane są kredyty konsolidowane, a reszta jest wypłacana bądź przelewana na rachunek klienta.

Konsolidacja

Konsolidacja jest połączeniem minimum dwóch zaciągniętych wcześniej zobowiązań finansowych w jeden kredyt. Wiążę się to z ujednoliceniem oprocentowania oraz warunków kredytowych oraz z wydłużeniem okresu spłaty. Głównym celem konsolidacji jest zmniejszenie kosztów jego obsługi. Często bywa tak, że po konsolidacji klient otrzymuje zwrot ubezpieczenia i w tym wypadku jest to dodatkowa kwota, którą może, ale nie musi nadpłacić nowo zaciągnięty kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny – kalkulator

Aby zaoszczędzić czas na szukanie odpowiedniej oferty kredytu konsolidacyjnego warto zapoznać się z kalkulatorem kredytowym. Oczywiście dokładną kwotę dopiero może określić odpowiedni raport, w którym jest wskazana kwota potrzebna do konsolidacji i czas na jaki dany kredyt był zaciągnięty.

Za pomocą kalkulatora możemy określić mniej więcej całkowity koszt kredytu.

Oceń ten wpis
2018-07-17T04:04:25+00:00 10 grudnia 2017|Bez kategorii|Możliwość komentowania Kredyt konsolidacyjny została wyłączona