NEST BANK

//NEST BANK

NEST BANK

Nest Bank

Tradycyjny polski bank stworzony z myślą o rodzinie i bezpieczeństwie.

Załóż Nest Konto i zyskaj:

0 zł za otwarcie i prowadzenie konta

0 zł za wydanie i korzystanie z karty płatniczej

0 zł za krajowe przelewy internetowe

0 zł za wypłaty z bankomatów w całej Polsce

Załóż BIZnest Konto i zyskaj:

0 zł za otwarcie i prowadzenie konta

0 zł za wydanie i korzystanie z karty płatniczej

0 zł za krajowe przelewy internetowe (w tym to ZUS i US)

0 zł za wypłaty z bankomatów w całej Polsce

Historia i misja Nest Banku

Nest Bank formalnie na rynku bankowym uważany jest za nowy bank. Wcześniej funkcjonował jako FM Bank PBP, który łączył ze sobą dwie marki: Bank SMART oraz BIZ Bank. Misją Nest Banku jest pełna koncentracja na potrzebach klientów indywidualnych oraz mikroprzedsiębiorców. Samo znaczenie nazwy z języka angielskiego „nest” oznacza „gniazdo”, czyli możemy wywnioskować, że oferta kierowana jest do rodzin. Nest Bank uważany jest za bezpieczny bank, dla którego rodzina jest najważniejsza.

Główny akcjonariusz Nest Banku oraz jego władze

Nest Bank powstał dzięki funduszom private equity AnaCap. Jest to jeden z najbardziej doświadczonych inwestorów w Europie. Zarządza on funduszami o wartości 2,9 mld EUR, pochodzących od globalnych inwestorów. Rolą AnaCap jest zapewnienie mocnego zespołu kierowniczego, zaplecza kapitałowego oraz doświadczenia, po to, aby budować efektywne przedsiębiorstwo.

W Nest Banku została powołana wykwalifikowana Rada z dużym doświadczeniem. Prezesem Zarządu jest Marek Kulczycki, który posiada bogatą wiedzę z zakresu ekonomii oraz finansów. Jest autorem wielu publikacji naukowych oraz posiada wieloletnia praktykę osoby pełniącej rolę Prezesa Zarządu. Funkcję Pierwszego Wiceprezesa Zarządu pełni Bartosz Chytła, który również jest Dyrektorem ds. handlowych. Swoją karierę zawodową rozpoczął już w 1996 roku  w Pierwszym Polsko – Amerykańskim Banku S.A. Od 2004 roku jako Wiceprezes Zarządu Fortis Bank S.A. zajmował się bankowością detaliczną małych i średnich przedsiębiorstw. W 2008 roku rozpoczął pracę jako Członek Zarządu Banku DnB NORD Polska S.A. W latach 2009 – 2012 Piastował stanowisko Prezesa tego banku. Pan Bartosz posiada wieloletnie doświadczenie . Dalej Rada składa się z Wiceprezesa Zarządu Pionu Finansowego Tomasza Maciejewskiego, Grażyny Musiatowicz – Podbiał Członka Zarządu Pionu Operacji, Logistyki i IT, Michała Sobiecha Członka Zarządu Pionu Ryzyka. Dzięki pomysłom tych ludzi Nest Bank staje się jednym z najlepszych i najtańszych banków w Polsce.

Znacznie logo i barw Nest Banku

Jak już wcześniej było wspomniane „NEST” z języka angielskiego oznacza „GNIAZDO”. Jest ono symbolem bezpieczeństwa, opiekuńczości, zaradności.  Pierwszym krokiem do stworzenia marki, która z biegiem czasu będzie rozpoznawalna, było zrozumienie potrzeb emocjonalnych klientów. Zastosowane kolory banku – brązowy i niebieski, są barwami ciepłymi. Brąz kojarzy się ze spokojem, harmonią i równowagą. Niebieski – z ładem i porządkiem. Samo logo banku stylizowane jest na odręczny podpis. To natomiast jest symbolem gwarancji danego słowa i osobistego poręczenia, a także nawiązaniem do starych bankierskich tradycji. Nest Bank również dużą wagę przykłada do tworzenia swoich placówek. Z miesiąca na miesiąc jest ich coraz więcej. Sam wygląd przypomina bardziej kawiarnię niż oddział banku. Ten chwyt został zastosowany po to, aby klienci czuli się tak jak w domu i nie byli skrępowani.

Konta w Nest Banku

Nest Bank posiada bardzo bogatą ofertę kont osobistych i firmowych. Poza tradycyjnymi rachunkami rozliczanymi w złotówkach (Nest Konto i BIZnest Konto), oferuje także te rozliczane w walutach obcych – euro, funtach brytyjskich i dolarach.

Konto w Nest Banku jest bezpłatne. To znaczy, że zarówno otwarcie, jak i prowadzenie rachunku wynosi 0 zł. Dodatkowo, jedna karta wydawana do rachunku również jest całkowicie darmowa (zero złotych za wydanie i korzystanie). Ponadto, dostęp do nowoczesnej bankowości mobilnej i internetowej sprawia, że oferta rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych Nest Banku jest wyjątkowo atrakcyjna.

BIZnest Konto to rachunek dla firm. Jego prowadzenie, jak i otwarcie również są darmowe, a wydanie i korzystanie z jednej karty tak jak w przypadku Nest Konta także wynosi 0 złotych.

Lokaty i konta oszczędnościowe oferowane przez Nest Bank

Nest Bank to także bogata oferta różnych form oszczędzania. Posiada on zarówno produkty oszczędnościowe dla osób indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Obu tym grupom udostępnia możliwość pomnażania finansów za pośrednictwem kont oszczędnościowych (rozliczanych w wielu walutach: PLN, EUR, USD, GBP) oraz lokat terminowych (krótko i długoterminowych).

Ten rodzinny bank może się pochwalić także swoim flagowym produktem – rachunkiem oszczędnościowym o nazwie Nest Rodzinne Oszczędności. W skrócie NRO to konto, dzięki któremu klienci mogą oszczędzać na wysoki procent przez długi czas. Zysk zależy od liczby posiadanych dzieci oraz okresu oszczędzania.

W ofercie Nest Banku znajdują się także inne produkty oszczędnościowe, a wśród nich tradycyjna lokata terminowa ze stałym oprocentowaniem Nest Lokata, lokata o zmiennym oprocentowaniu – Nest Lokata WIBOR. Poza tradycyjnymi produktami Nest Bank dysponuje kilkoma innymi lokatami np. Nest Lokatą Nowe Środki, która oferuje wysokie oprocentowanie pod warunkiem, że klient zdeponuje w banku nowe środki przewyższające dotychczasowe saldo. Ponadto, w ofercie znajduje się Nest Lokata Lojalna – w tym przypadku premiowani są klienci, którzy regularnie zasilają swoje konta.

Osoby, które dopiero zaczynają przygodę z Nest Bankiem mogą cieszyć się wysokim oprocentowaniem na Nest Lokacie Witaj. Lokaty mogą zakładać zarówno klienci posiadający rachunki osobiste bądź firmowe, jak i osoby nie mające tego typu kont.

Nest Bank i jego kredyty

Domeną tej instytucji są też bardzo atrakcyjne kredyty udzielane przez Internet oraz w oddziałach i placówkach partnerskich. Nest posiada kredyty dla każdego. Gotówkowe czy konsolidacje dla osób fizycznych. Konsolidacyjne, finansowanie na start i rozwój firmy, a także wiele innych możliwości. Z dużą wyrozumiałością podchodzi również do początkujących przedsiębiorców (nie wymagając bogatej historii kredytowej).

Zarówno firmy, jak i osoby indywidualne mogą wziąć aż 550 tysięcy złotych na dowolny cel lub konsolidację innych zobowiązań. Nest Bank oferuje również szybkie kredyty przez Internet (np. Nest Gotówka na KLIK), czy kredyty odnawialne w koncie. Absolutną nowością w tym banku jest tzw. Kredyt na fotelik – finansowanie do 2000 zł udzielane na zakup fotelika samochodowego dla dziecka.

Nest Bank posiada także ofertę specjalną dla tzw. profesjonalistów, czyli osób wykonujących wolne zawody. Udziela kredytów do 550 tys. zł z okresem spłaty sięgającym 144 miesięcy. Ma także finansowanie przygotowane z myślą o rolnikach (do 350 000 złotych).

Oceń ten wpis
2018-07-17T04:00:43+00:00 6 września 2017|Bez kategorii|Możliwość komentowania NEST BANK została wyłączona